ÖVRIGT / Speglar / Lådspegel 13967645
*
nr 1396 7645
LÃ¥dspegel
Pia Wallen, "My first reflection", Brio 2008. Längd: 30 cm. Djup: 14 cm. Höjd: 55 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:51:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 18:18:02
1
Vinnande bud
8/5 14:30:25
2
500 kr
8/5 14:30:25
1
(budbetjänt)
9/5 22:43:48
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pia wallen pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
LÃ¥dspegel
Läs om budbetjänten
nr 1396 7645
LÃ¥dspegel
Pia Wallen, "My first reflection", Brio 2008. Längd: 30 cm. Djup: 14 cm. Höjd: 55 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 18:18:02 | 1 | Vinnande bud |
8/5 14:30:25 | 2 | 500 kr |
8/5 14:30:25 | 1 | (budbetjänt) |
9/5 22:43:48 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pia wallen pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27